Cześć, jestem Artur.

Skoro czytasz ten tekst to znaczy, że zaintrygowała Cię ta nieszablonowa strona stworzona dla pasjonatów i entuzjastów pięknych lamp z drewna. Lampy podłogowe, lampy wiszące a także lampy stołowe są integralną częścią naszych domowych przestrzeni. Przez skórę czuję że jesteś entuzjastą ręcznie tworzonych przedmiotów, powstających z potrzeby obcowania z naturą. Rzeczy i form ponadczasowych, pięknych, minimalistycznych i praktycznych zarazem. Lampy z drewna które tu znajdziesz podążają za klasycznymi trendami we wzornictwie i ekologii. Minimalizm to sztuka, ekologia to znak naszych czasów. Dodam do tych dwóch cech jeszcze jedną, równie ważną – Twoje bezpieczeństwo. Zadbałem o nie. Cała rodzina lamp z drewna LEEA przeszła szereg badań i otrzymała certyfikat bezpieczeństwa i zgodności CE. Te trzy filary na których postanowiłem budować tą markę są ponadczasowe a jednocześnie tak bardzo oczywiste. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? 

Jak, dlaczego i przez kogo?

Cała historia związana z serią lamp LEEA miała nietypowy początek, mianowicie zaczęła się od prośby mojej żony. Poprosiła mnie o zrobienie lampy do domu, innej niż pozostałe. Naturalnej, takiej która za każdym razem wprawi nas w dobry nastrój a jednocześnie będzie niebanalnym dodatkiem w salonie. O której znajomi będą „mówili”. Coraz trudniej jest mi Ją czymś nowym zaskoczyć:). Dobra. Ambitnie – pomyślałem.  Ołówek i kartka w rękę, bo w głowie pojawia się koncepcja. W pracowni powstaje pierwszy zarys, pierwszy szkic. Jest dobrze…

Dalej w ruch poszły narzędzia. Projekt tak mnie pochłonął że w miarę upływu czasu powstawały kolejne stojące i kolejne wiszące. Tak po upływie czasu powstała marka LEEA, rodzina lamp podłogowych, wiszących i stołowych. Projekt realizuje moją pasję, która staje się urzeczywistnieniem wcześniejszych koncepcji o pracy z drewnem. Mieszkamy w otoczeniu lasów. Idea która mi od dawna przyświecała w pracy nad projektem był powrót do natury i materiałów które ona daje.

Lampy LEEA to połączenie ciepłego i naturalnego klimatu które daje drewno z nowoczesnością i elegancją stali nierdzewnej. Materiały i komponenty których używam do produkcji zarówno abażurów jak i statywów to wyselekcjonowany fornir oraz drewno dębowe i jesionowe z rodzimych lasów. Całość jest wykończona naturalnymi olejami i olejowoskami które wyciągają szlachetny charakter słoi i podkreślają efekt końcowy lampy.

Wyznaję zasadę która mówi, że natury nie powinno się poprawiać, bo świetnie broni się sama.

Dobierając odpowiednio materiał i formę można wydobyć z drewna sznyt, urok i niepowtarzalność.

Wiem, że wybrana przez Ciebie na tej stronie, któraś z lamp drewnianych LEEA tak jak nam – sprawi Ci dużo satysfakcji. Jestem przekonany, że lampa którą wybierzesz spowoduje że kawa pod nią pita będzie smaczniejsza, od książki nie będziesz się mógł oderwać, rozmów nie będzie końca a miejsce gdzie ją postawisz stanie się Twoją oazą spokoju. 

Lampy z drewna LEEA możesz postawić lub zawiesić w zasadzie wszędzie. Ograniczeniem jest tylko Twoja fantazja. Dzięki zróżnicowanym wysokościom statywów oraz średnicy abażurów można idealnie dobrać ją zarówno do powierzchni jak i wysokości pomieszczenia w którym ma stać czy wisieć.

Nie będę pisał że lampy LEEA idealnie wpisują się we wnętrza klasyczne, nowoczesne, loftowe czy skandynawskie. Nie chcę Cię ograniczać, to Ty decydujesz o przestrzeni w której czujesz się najlepiej. Uwolnij endorfiny, daj upust swoim pomysłom, baw się wnętrzem swojego domu, komponuj, zmieniaj i ciesz się z efektów.

Zapraszam Cię do zapoznania się ze stroną i życzę wielu emocji przy wyborze…

Sprawdź naszą ofertę